کنتکس آکریلیک آبتیک و مزایای استفاده از آن

کنتکس آکریلیک آبتیک چیست؟

کنتکس آکریلیک آبتیک یکی از انواع کنتکس ها و در واقع نوعی پوشش طرح دار است که جلوه بسیار زیبایی را به ساختمان می بخشد. این نوع پوشش از بهترین مواد اولیه و بر پایه رزین های آکریلیک تولید می شود که پس از اجرا بر روی سطح مختلف پوششی یک دست دست و مقاوم ایجاد می نماید. ضخامت نهایی حاصل شده از اجرای این نوع پوشش ها 0.5 میلی متر است که از دیگر پوشش ها بیش تر است و باعث پوشاندن ترک ها و درزها و نواقص موجود بر روی سطوح می گردد. به طور کلی می توان گفت که کنتکس آکریلیک آبتیک از بهترین انواع کنتکس ها به شمار می روند.

مزایای استفاده از کنتکس آکریلیک آبتیک

  • این پوشش به خوبی روی بتون، سیمان، گچ و هر سطح دیگری قابل اجرا می باشد. چسبندگی به سطح، انعطاف پذیری و دیگر ویژگی های بارز این محصول در قیاس با پوشش های دیگر امکان پوسته پوسته شدن این نوع پوشش ها را در اثر بارندگی های شدید، تابش اشعه های آفتاب و دیگر عوامل جوی تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. از دیگر ویژگی های قابل وصف کنتکس آکریلیک آبتیک می توان به موارد زیر اشاره نمود.
  •  عدم نیاز به استفاده از رنگ نما : کنتکس آکریلیک آبتیک نیازی بهاستفاده از رنگ نما ندارد و یک لایه نهایی به حساب می آید. این پوشش به دلیل استفاده از ترکیبات مرغوب با گذشت زمان تحت تاثیر عوامل جوی قرار نمی گیرد و برخلاف سایر رنگ ها به هیچ وجه دچار پوسته پوسته شدن و یا ور رفتگی نخواهد شد. همچنین در اثر تابش پرتوهای خورشید تغییر رنگ نداده و به حالت گچی در نخواهد آمد.
  • کنتکس آکریلیک آبتیک به دلیل استفاده از دانه های پریلیت و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا پوشش یکنواخت و طرح داری را بر روی سطوح مختلف ایجاد می کند که به خوبی می تواند تمام ترک ها و درزها و عیوب سطحی سطوح مختلف را بپوشاند.
  •  قابلیت ضد آب و ضد رطوبت بودن : این پوشش از جذب رطوبت بسیار پایینی برخوردار که سبب می شود در مقابل شرایط محیطی مرطوب دوام و مقاومت بالایی داشته و زیبایی نمای ساختمان را حفظ کند.
  • زیبایی سطوح : پوشش کنتکس آکریلیک آبتیک به دلیل استفاده از رنگ دانه ها در اندازه های ریز، متوسط و درشت این امکان را ایجاد می کند تا کارفرما بتواند بر اساس سلیقه خود نوع رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید.
  • قابلیت شستشو : این نوع پوشش به دلیل استفاده از رزین های آکریلیک کاملا قابل شستشو بوده و در صورت ایجاد هر گونه آلودگی بر روی این نوع از پوشش ها به راحتی می توان حتی با شستشو با فشار آب بالا این آلودگی را از روی سطح برطرف کرد.
  •  خاصیت آکوستیک : اجرای این نوع پوشش بر روی سطوح خاصیا آکوستیکی ایجاد می نماید به طوری که تا حدود زیادی نسبت به پوشش های دیگر به عنوان یک عملا بازدارند از ورود ارتعاشات صوتی به داخل ساختمان شده و فضایی با آلودگی صوتی کمتر و سکوت بیشتری در داخل ساختمان ها ایجاد می کند.

پوشش های کنتکس آکریلیک آبتیک عبلوه بر ویژگی ها و مزیت های بیان شده می توانند به عنوان یک عایق بسیار خوب در مقابل آتش و یک عایق صوتی خوب در مقابل آلودگی های صوتی و پوششی ایده آل و مناسب برای پوشاندن انواع ترک های ساختمانی نقش ایفا کنند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست