نمای کنتکس و مزایای استفاده از آن

نمای کنتکس چیست؟

نمای کنتکس نوعی پوشش برای انواع سطوح ساختمانی است که می توان آن را جایگزینی مناسب برای رنگ های معمولی در نظر گرفت. از این رنگ در انواح سطوح ساختمانی و نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده می شود.

به عبارت دیگر نمای کنتکس به عنوان پوششی بسیار زیبا و جذاب برای نمای داخلی و خارجی ساختمان به شمار می آورد. در مقابل عوامل و شرایط جوی نامساعد در طی سال های اخیر مقاوت و استحکام بالای کنتکس به محبوبیت هر چه بیشتر آن در مانطق مختلف افزوده شده است .نمای به دلیل بهره مندی از ساختار واترپروف در مقابل شرایط جوی مختلف کاملا مقاوم می باشد. با توجه به اینکه  سبک وزنی نما و پیشگیری از بروز خسارت های جانی در زمین لرزه و ریزش آوار و همچین کاهش بار اضافی از ساختمان، نمای کنتکس از جایگاه نسبتا ویژه ای در بین عناصر مشابه خود برخوردار است. نمای کنتکس به سبب اینکه به راحتی بر روی آهن، چوب ، سیمان ، پنل های گچی، جداول خیابان و … قابل اجرا بوده و پس از 8 ساعت به سرعت خشک شده و استقامت آن تا یک ماه پس از اجرا به حداکثر میزان ممکن می رسد. کنتکس ها در سه نوع دانه بندی ریز ، متوسط و درشت دانه عرضه می گردند.

نمای کنتکس در نمای داخلی و خارجی ساختمان

نمای کنتکس انواع درزها و شیارهای موجود در دیوار و سطوح ساختمانی را پر کرده و همراه با خاصیت آبگریزی نواقص سطحی نمای ساختمان را به راحتی برطرف می کند.

کنتکس با حلال های متفاوتی نظیر آب و تینر و دیگر حلال های دیگر رقیق شده و پس از پرداخت بر روی سطوح مختلف به راحتی خشک شده و پوششی زیبا یکدست و مقاومی را ایجاد می نماید.

کنتکس آکریلیک روغنی به سبب بهره مندی از ویژگی هایی محصر به فرد نسبت به دیگر انواع کنتکس ها به عنوانی محصولی برتر پیشنهاد می گردد. این نوع پوشش ها چند سالی ست که وارد دنیای نقاشی ساختمان شده اند که به جرات می توان گفت مناسب ترین پوشش برای انواع سطوح ساختمانی ست.

سرعت بالای اجرای نمای کنتکس، زود خشک شدن و بدون بو بودن آن سبب شد تا میزان استقبال از این محصول در دنیای امروزی افزایش بیشتری داشته باشد. الخصوص برای محیط های بسته و مکان هایی که خالی نیستند نمای کنتکس آکریلیک روغنی ایده آل ترین گزینه برای نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. رنگ های روغنی معمولی حتی پس از مدتی پس از اجرا بر روی سطوح مختلف به دلیل استفاده از رقیق کننده های بنزینی بوی نامطبوعی انتسار می کنند که برای هیچ کسی خوشایند نیست. اما مزیتی که کنیکس های آکریلیک روغنی نسبت به رنگ های روغنی معمولی دارند بدون بو بودن آن هاست. حتی در شرایطی که حضور افراد آن خانه پا برجا باشد هیچ بویی ساطع نمی شود.

نمای کنتکس به دلیل خواص چسبندگی و انعطاف پذیری بسیار بالا از دوام زیادی برخوردار هستند. علاوه براین نمای کنتکس مقاومت بسیار زیادی در برابر ساییده شدن و یا نفوذ آب دارند و به راحتی قابل شستشو هستند. نمای کنتکس دارای دانه های ریز ومتوسط و درشت هستند. وجود کرستال های رنگی به جذابیت هر چه بیشتر این پوشش های رنگی افزوده شده است .

در نحوه اجرای کنتکس توضیحات بیش تری نیز داده شده است.

دیگر مزایای نمای کنتکس

تنوع رنگ در نمای کنبتکس از هیچ قانونی طبعیت نمی کند و لذا طرز تهیه آن سخت نیست و به همین سبب به راحتی می توان از رنگ بندی های مختلفی در اجرای نمای کنتکس استفاده کرد.

از دیگر مزیت های اجرای نمای کنتکس این است برای اجرای طرح های مختلف نمای کنتکس هیچ احتیاجی به زیرسازی کردن نیست. این پوشش با دستگاه های پمپ مخصوصی بر روی سطوح مختلف اجرا می شود و به سبب وجود ریز دانه های رنگی تمامی درزها و شکاف هایی که بر دیوار و یا سطح مورد نظر را پر کرده و پوشش می دهد.

 

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست