نقاشی ساختمان با غلطک چیست

نقاشی ساختمان با غلطک

در ایران به مدت یک دهه است که نقاشی ساختمان با غلطک فراگیر شده است .چگونگی و آگاهی کامل از نحوه ی درست استفاده کردن ازغلطت رنگ می تواند زمان رنگ آمیزی را کاهش دهد و هم چنین میزان رنگ مصرفی را کاهش دهد و رنگ بیشتری برای ساختمان ذخیره کند ، در حقیقت سرعت و کیفیت کار را بالا می برد و در نتیجه سطح صاف و بدون خط درپایان رنگ آمیزی مشاهده خواهد شد .

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

استفاده از غلطک نسبت به قلم مو در نقاشی ساختمان سرعت و کیفیت کار را بهبود می بخشد .البته استفاده از این ابزارها محدودیت هایی هم دارد که باعث شده غلطک در کنار قلم مو درنقاشی ساختمان استفاده شود . از جمله این محدودیت ها رنگ آمیزی در و پنجره و گچ بری ها و چهارچوب هاست که ابزار غلطت کارایی برای این سطح ها ندارد .امروزه برای رنگ آمیزی ساختمان از غلطک های طرح دار برای نقاشی دیوار ها در سایز ها و رنگ های مختلف استفاده می شود .

مراحل مختلف رنگ آمیزی با غلطک

v   خرید غلطک با کیفیت

v   آماده سازی غلطک

v   پخش کردن رنگ بر روی غلطک

v   حرکت مورب غلطک

توصیه های لازم درنقاشی ساختمان با غلطک

v   ابتدا حاشیه کار را رنگ آمیزی کنید، سپس داخل سطح را رنگ کنید

v   در صورت تمام شدن رنگ رولر، مجدد آن را آغشته به رنگ کنید

v   برای رنگ آمیزی در سطوح بالاتر از غلطک دسته دار استفاده نمایید

v   پس از تمام شدن کار، رنگ اضافی غلطک را بگیرید

v   رولر را بعد از اتمام کار با آب بشویید

چگونه با غلطک سقف خانه را رنگ کنیم ؟

یکی از مراحل سخت در نقاشی ساختمان رنگ آمیزی سقف است، که دارای فوت و فن خاص و طاقت فرسایی می باشد .

گام اول : خریداری ابزار مناسب ، برای رنگ کردن سقف اغلب ازغلطک های دسته دار و تاشو استفاده کنید تا به راحتی از روی نردبان سقف را رنگ آمیزی کنید . برای سقف های طرح دار اغلب غلطک های ضخیم و پرزدار استفاده می کنند تا تمامی درز و فرورفتگی ها را پوشش دهد ولی در سقف های صاف از غلطک های صاف و نازک بیشتر استفاده می شود .

گام دوم : آماده کردن محیط ، در صورت امکان وسایل را از محیط خارج کنید و برای رنگی نشدن کف اتاق از ملحفه و روزنامه استفاده کنید . برای پوشاندن دیواری که با سقف در تماس است از نوار های مخصوص رنگ کاری استفاده کنید .

گام سوم : بتونه زدن سقف ، برای اینکه رنگ آمیزی تمیزی داشته باشید ابتدا سقف و محل مورد نظر را بتونه کنید و پس از خشک شدن آن را رنگ کنید .

استفاده از رنگ سفید در سقف

این سوال همیشه وجود دارد که چرا در اغلب اوقات برای رنگ آمیزی سقف از رنگ سفید استفاده می شود بهتر است بیان کنیم که مزایای استفاده از رنگ سفید برای سقف این است :

ü    رنگ سفید برای سقف روشنایی بیشتری به محیط می دهد

ü    فضای داخل را بازتر و وسیع تر جلوه می دهد

ü   حس روشنایی و بزرگی را به محیط منتقل می کند

شیوه رنگ کردن با غلطک :

ابتدا غلطک را داخل رولر فرو کرده و سپس آن را در قسمت کم عمق آن عقب و جلو می کنیم تا رنگ اضافی آن گرفته شده و رنگ به صورت مساوی روی غلطک پوشیده شود . با غلطک به صورت زیگزاک بر روی سقف حرکت کنید و بعد از خشک شدن رنگ هر جا که نیاز به رنگ داشت ، مجدد رنگ کنید تا یک دست شود .

غلطک های مخزن دار

با استفاده از غلطک های مخزن دار منزل را در سریع ترین زمان ممکن رنگ آمیزی کنید. بر روی دسته این غلطک مخزنی تعبیه شده است که رنگ داخل آن قرار می گیرد و باعث صرفه جویی در و انرژی و زمان و رنگ مصرفی شما می شود .

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست