نقاشی ساختمان با اکریلیک

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

ازرنگ اکریلیک درسال 1934 در صنعت خودرو سازی بیشتراستفاده می کردند ، که بعدها از آن در رنگ های ساختمانی استفاده کردند . از ویژگی های مهم این رنگ مقاومت فوق العاده آن در برابر آب همانند رنگ های روغنی و درخشندگی بی نظیر آن سبب شد تا نقاشان ساختمان بیشتر از این نوع رنگ در نقاشی ساختمان استفاده کنند . این رنگ به دلیل عدم استفاده از حلال های مضر برای محیط زیست بسیار مورد توجه قرار گرفته است .از قدیم وقتی صحبت از رنگ ساختمان و نقاشی ساختمان می شد تنها نوع رنگی که در ذهن ما تداعی می شد ، رنگ های روغنی و پلاستیک بود اما امروزه به دلیل تنوع در انواع رنگ های ساختمانی که شامل رنگ های اکریلیک ، کنتکس ، مولتی کالر می باشد ، جلوه ی خاصی به ساختمان های ما می دهند .

رنگ اکریلیک چیست ؟

رنگ اکریلیک نسل جدیدی از رنگ های محلول در آب ساختمانی است که از مخلوط پودر رنگ و چسب درست می شود . پایه اصلی این رنگ آب بوده  و در تهیه ان از حلال های صنعتی استفاده نمی شود . نکته قابل توجه این رنگ ها این است که تا زمانی که خیس هستند قابلیت حل شدن در آب را دارند به محض خشک شدن خاصیت ضد آب بودن را ایجاد می کنند .

ویژگی های رنگ اکریلیک

این رنگ به نسبت سایر رنگ های ساختمانی مدرن تر بوده و به دلیل اینکه در آن حلال شیمیایی وجود ندارد سازگار با محیط زیست بوده و هم چنین در حین کار با آن بوی نامطبوع نمی دهد .

تفاوت رنگ اکریلیک و رنگ روغنی

رنگ اکریلیک مانند رنگ های روغنی قابل شستشو هستند با این تفاوت که حلال آب هم دارند . دیگر جای نگرانی نیست که از رنگ های اکرلیک استفاده کنید بدون اینکه بویی از آن منتشر شود .

این رنگ ها در سه نوع براق و مات و نیمه مات به صورت قوطی و گالن در بازار موجود می باشد که رنگ مات آن کاربرد خاصی و مناسبی ندارد ، رنگ های اکریلیک همانند رنگ های روغنی قابلیت شستشو با آب را دارند و سریع خشک می شوند . این نوع رنگ فقط با غلطک می توان رنگ آمیزی کرد در صورتی که با قلم مو رنگ شود خط قلم شما بر روی سطح کار می ماند .

نکاتی برای رنگ برروی سطح گچی

بعد از خشک شدن سطح گچ اقدام به رنگ آمیزی نمایید .ابتدا پس از خشک شدن سطح کار روی آن را با محلول سرکه خانگی تمیز کرده و پس از آن منتظر بمانید تا سطح گچ خشک شود و پس از خشک شدن آماده رنگ شدن می باشد .

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست