رولکس و کاربردها و نکات مهم در استفاده از آن

رولکس چیست؟

رولکس یکی از انواع رنگ هاست که تقریبا از لحاظ ساختاری ویژگی های رنگ کنتکس را دارا هستند و به نوعی از مشتقات رنگ های کنتکس به حساب می آیند.

ویژگی هایی که در رنگ لوکس وجود دارند کاملا شامل ویژگی هایی ست که در رنگ های کنتکس وجود دارد اما با این تفاوت که رنگ های روکس لطافت بیشتری دارند و مراحل اجرای آن نیز با مراحل اجرای کنتکس کاملا متفاوت می باشد. نقش های متفاوتی که به واسطه اجرای چندین مرحله عملیات در ظاهر این نوع رنگ ایجاد می شود نه تنها زیبایی نما رو نه چندان می کند بلکه در لطافتآن نیز تاثیر گذار می باشد.

استفاده از رنگ کنتکس برای سقف در کنار استفاده از رنگ رولکس برای بدنه ترکیبی را ایجاد می نماید که می تواند جلوه ای زیبا برای هر مکانی ایجاد کند. رولکس علاوه بر دارا بودن مزیت هایی نسبت به رنگ کنتکس در هنگام اجرا می تواند شامل دو رنگ مختلف باشد. که البته این ویژگی پس از اجرای چند مرحله ای رولکس حاصل می شود.

در مراحل اجرای رولکس یک رنگ به عنوان رنگ زیرین و رنگ دیگر به عنوان رنگ رویه ( که به اصطلاح به عنوان گل های رویی رولکس نامیده می شود) در نظر گرفته می شود. برای مثال در نظر گرفتن رنگ کرم به عنوان رنگ زیرین و رنگ سفید برای گل های رویی رولکس جلوه دلنوازی را ایجاد می کند. البته ترکیب این رنگ ها از دایره سلیقه شما خارج نیست و به راحتی می توانید با در نظر گرفتن تناسب رنگ ها و همینطور همخوانی با سطوح کناری سطح قابل اجرا، ترکیب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کاربردهای رولکس

رنگ های رولکس نیز همانند رنگ کنتکس برای سطوح مختلف استفاده می شود و به عبارتی می توان گفت که سطوح قابل جلوه یافتن با این رنگ ها زیاد است اما اصولا از رنگ های رولکس برای جلوه های بدنه استفاده می کنند. از جمله سطوحی که می توان برای استفاده از رنگ های رولکس در نظر گرفت، بدنه راه پله ها، فروشگاه ها و یا سالن ها می باشند.

نکات مهم در استفاده از رنگ های رولکس

درجه غلظت این نوع رنگ ها و ترکیبات به کار رفته در آن بسیار مهم است به این دلیل که ترکیبات غیرمجاز در این محصول می تواند نقش مهمی را در کاهش دوام و کیفیت این رنگ داشته باشد. اگر چه ظاهر رنگ غیر استاندارد با رنگ استاندارد با غلظت صحیح و فرمول درست یکسان می باشد اما بی کیفیت بودن آن  پس از مراحل اجرا و با گذشت زمان مشخص می شود. و این در شرایطی ست که صاحب کار علاوه  بر اینکه دچار خسارت های های مادی شده بلکه در برطرف کردن این نواقص ایجاد شده دچار مشکل خواهد شد.بی کیفیت بودن این نوع رنگ می تواند بعد ها باعث تغییر رنگ بعضی قسمت ها و یا پوسته پوسته شدن کار شود.

معمولا ارائه یه کار بی کیفیت توسط افرادی صورت می گیرد که هیچ مکان مشخصی جهت ارائه خدمات خود ندارند و پیگیری آن  برای دریافت خسارت نتیجه بخش نخواهد بود. بنابراین به تمامی افرادی که می خواهند دست به این کار بزنند توصیه می شود که حتما با تحقیق و اطمینان کامل این کار را به دست افراد متخصصی بسپارند که تجربه بیش تری در اجرای رنگ های رولکس، کنتکس و… را دارند. هر چند که این نکته برای رنگ های صنعتی دیگر خالی از اهمیت نیست. بنابراین بهتر است که برای اجرای رنگ های کنتکس و رولکس حتما از شرکت های متخصص در این زمینه و افراد قابل اطمینان کمک بگیرید.

 

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست