رنگ مولتی کالر و کاربردها

رنگ مولتی کالر چیست؟

رنگ مولتی کالر نوع خاصی از رنگ های ساختمانی و دکوراتیو هستند که پس از اجرا چندین رنگ به صورت مجزا در آن دیده می شود. یک رنگ به عنوان رنگ پس زمینه در نظر گرفته شده و رنگ های دیگر به صورت مجزا و به شکل های مختلف در آن دیده می شوند.

رنگ های مولتی کالر  با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری مدرن و مطابق با استانداردهای بی اس BS تولید و عرضه می شوند.

رنگ های مولتی کالر شباهت هایی هم به رنگ کنتکس آکریلیک آبتیک دارند. این نوع از رنگ ها دارای ویژگی هایی هستند که  این رنگ ها را از سایر رنگ ها به دلیل تنوع طرح و رنگ و مدل متنوع می کند. رنگ های مولتی کلر با توجه به فرمول و فرمولاسیون خاص امکان ساخت چشم اندازهای زیبا با هر سلیقه و طرحی را برای سطوح مختلف فراهم می کند. این رنگ ها بسیار مدرن و شیک هستند و به همی سبب از آن ها به عنوان رنگ های فوقالعاده تزئینی استفاده می کنند.

کاربردهای رنگ مولتی کالر

رنگ  مولتی کالر به دلیل ویژگی چسبندگی فوق العاده و قابلیت پوشش دهی زیاد در مکان هایی نظیر

           بیمارستان ها، مترو، آمفی تئاتر، استدیوهای ضبط ، دانشگاه ها، مدارس،سینماها، فروشگاه ها و دیگر مراکز عمومی

          ساختمان ها و منازل مسکونی

          مکان های پر ترددی همانند پارکینگ ها، پلکان ها و یا پاگردها

          لوازم منزل همانند تخت خواب ها، میز کابینت ها، سطوح دکوراتیو و … استفاده می شود.

ویژگی های رنگ های مولتی کالر

این نوع رنگ ها با انواع شویینده ها به راحتی قایل شستشو بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر گرد و غبار دارند.

در برابر هر نوع آسیب دیدگی ها به راحتی و با کمترین مواد قابل ترمیم بوده و حتی در اثر بروز آسیب دیدگی های جزئی، این خراش ها به چشم نمی آیند.

از آن جایی که رنگ های مولتی کالر بر خلاف دیگر رنگ ها هیچ نیازی به حلال ندارند لذا هیچ گونه بوی نامطبوعی در محیط ایجاد نمی کنند و در به همین سبب در مکان هایی که امکان تخلیه برای آن ها وجود ندارد نظیر مناطق مسکونی، مراکز آموزشی و مراکز درمانی و … به راحتی قابل اجرا می باشد. این رنگ ها بلافاصله پس از پاشش هم کمترین اثری از بوی نامطبوع هم بر جای نمی گذارند.

رنگ  مولتی کالر پوششی با دوام و مقاومی را در برابر زرد شدن پوسته شدن رنگ پریدگی خراشیدگی ها و … بر روی سطوح مختلف ایجاد کرده و به عنوان یک عایقی در برابر عوامل خارجی عمل می کند.

این نوع رنگ ها خاصیت آنتی استاتیک دارند به عبارت دیگر ذرات معلق در هوا و گردو غبار و دوده را به خود جذب نمی کنند و پس از گذشت زمان در اطرف قاب ها و تابلوها هیچ اثری را به جای نخواهند گذاشت.

به راحتی با کمک پیستوله قابل اجرا هستند و در هنگام اجرای این نوع  از رنگ ها نیز هیچ نیازی به رقیق سازی ندارند.

این رنگ ها بر روی انواع سطوح ساختمانی از قبیل گچ، بتن، چوب، آهن، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم و … قابل اجرا می باشند.

به دلیل اینکه در هنگام اجرای رنگ های مولتی کالر از دستگاه های با تکنولوژی های بالا استفاده می شود لذا سرعت قابل توجهی در هنگا اجرای این نوع پوشش رنگی وجود دارد و به همین سبب امکان گوشش دهی دهی برای سطوحی که از دسترس دور هستند ایجاد می شود.

برای اجرای رنگ های مولتی کالر جهت زیبایی و لطافت بیشت و برای اینکه نتیجه بهتری پس از اجرای کار حاصل شود لازم است تا قبل از اجرای کار سطوح  زیرین خشک و تمیز بوده و عاری از هر گونه آلودگی باشند و چناچه هر گونه ضایعاتی بر روی سطوح قابل اجرا وجود دارد، حتما قبل از انجام کار حذف شوند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست